Důvěřuj, ale prověřuj

Prověřujte svoje obchodní partnery a předejděte riziku.

0. Důvěřuj ale prověřuj - Na úvod

Předali jste zboží a peníze nikde. Jak na dlužníky?

 

Dodáte solidně působícímu odběrateli zboží nebo službu. Dáváte si záležet, budujete si přece dobrou pověst. Vše probíhá v pořádku, zákazník zboží převzal, podepsal vám dodací list, tváří se spokojeně. Vystavíte fakturu a čekáte na úhradu. Týden, 14 dní, tři týdny. Nic. Říkáte si, že ještě počkáte. Měsíc. Peníze nikde.

 

Zákazník: Promiňte, kolegyně to zapomněla zaplatit

 

Píšete odběrateli a ptáte se, zda-li třeba nepopletl číslo vašeho účtu. Týden a žádná odpověď. Zkoušíte volat. Na druhé straně se ozve „Promiňte, kolegyně to asi zapomněla uhradit.“ nebo „Pardon, jsem teď na cestách, zaplatím vám příští týden.“

 

Opět čekáte a zase nic. Peníze vám na účet nedorazily. Zkoušíte volat znovu. Telefon vám už nikdo nezvedá. Přemýšlíte, co se děje. Že by si vás odběratel uložil do telefonního seznamu a nebere to schválně? Půjčujete si od kolegy jeho mobil a zkoušíte volat znovu.

 

Druhotná platební neschopnost. Stěžují si i jiní

 

Volaný dlužník vás slovy „Velice se omlouvám, čekali jsme, až nám naši zákazníci zaplatí, hned fakturu uhradíme,“ ujišťuje, že vše je v naprostém pořádku. Čekáte dál. Zase nic.

 

Hledáte něco o firmě dlužníka na internetu. Hemží se to tam negativními reakcemi a komentáři jiných dodavatelů. Jsou na tom stejně jako vy. Ani jim dlužník za zboží nezaplatil.

 

Děsíte se nejhoršího. Co když teď firma zkrachuje? Je vůbec nějaká šance, jak se ke svým penězům dostat – podat na dlužníka žalobu nebo něco jiného? Přeci jen, jedná se o dost peněz.

 

Neplatit. Trend dnešní doby?

 

Je vám tato situace povědomá? Možná ano. Takové jednání odběratelů zboží či služby nebývá výjimkou. Vězte však, že je to situace řešitelná. A my vám poradíme, jak na to.

 

Prověřte si své zákazníky, předcházejte nesplaceným pohledávkám

 

Vytvořili jsme 13dílný seriál, který vás provede prověřováním zákazníků a klientů. Přesně podle starého českého přísloví “Důvěřuj ale prověřuj.”

 

Na závěr seriálu vás čeká navíc bonus! Celý seriál Důvěřuj ale prověřuj získáte po zhlédnutí všech dílů také ve formě uceleného ebooku v PDF.

 

Eliminujte počet svých dlužníků, na své peníze máte přece právo!

 

Někdy je těžké odhadnout, zda obchodujete s férovým zákazníkem nebo podvodníkem. 

Předcházejte problémům s neplatiči. 13dílný seriál Důvěřuj ale prověřuj právě začíná. Už brzy bude první díl. Čtěte dál.

Author: Pavel MacekWebsite: http://www.duverujaleproveruj.cz
Zakladatel a CEO služeb ověřování kredibility firem Creditcheck CZ, Creditcheck SK. Sleduje informace o firmách, hlavně o jejich bonitě.

Získejte všech 13 rad, jak prověřovat obchodní partnery. Vyplňte e-mail vpravo nahoře.

Tento článek je součástí 13dílného seriálu Důvěřuj ale prověřuj. Zájemcům postupně posíláme všechny díly. Vložte své jméno a e-mail vpravo nahoře. Získejte všech 13 rad ZDARMA ↑↑

Navíc dostanete také BONUS! Po zhlédnutí všech 13 dílů získáte celý seriál v přehledné podobě formou ebooku.

Nahoru
Copyright © 2024 Důvěřuj ale prověřuj. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.