Důvěřuj, ale prověřuj

Prověřujte svoje obchodní partnery a předejděte riziku.

Bonus: Několik tipů na zajímavé údaje z účetnictví aneb Co lze také přečíst z údajů v účetní závěrce?

Zhlédněte pár tipů na zajímavé údaje z účetnictví a zjistěte, co lze také přečíst z údajů v účetní závěrce. V tabulce přinášíme přehled několika zajímavých postupů k získání informací o společnosti přímo z údajů účetní závěrky.

Podobných možností či ukazatelů existuje celá řada. Vždy je vhodné tyto ukazatele posuzovat nikoliv individuálně, ale ve vzájemných vazbách a souvislostech. Jen tak vám pomohou korektně posoudit finanční situaci a finanční zdraví firmy.

Číst dál: Bonus: Několik tipů na zajímavé údaje z účetnictví aneb Co lze také přečíst z údajů v účetní...

13. Chraňte se před dlužníky. Jak na to?

Možná už prověřujete své obchodní partnery v mnoha informačních zdrojích. To ale není jediný způsob, jak můžete snížit riziko nedobytných pohledávek. Vyzkoušejte možná řešení, díky kterým se před dlužníky lépe zabezpečíte.

Číst dál: 13. Chraňte se před dlužníky. Jak na to?

11. Stanovte odběratelům doporučený kreditní limit

Co dělat, když firmu pečlivě prověříte a nenarazíte na nic podezřelého, máte k dispozici i aktuální finanční data, a i zde je na první pohled vše v normě? Znamená to, že můžete takovému zákazníkovi začít prodávat na fakturu? 

Číst dál: 11. Stanovte odběratelům doporučený kreditní limit

12. Jak prověřovat slovenské a zahraniční firmy?

Prověřování zahraničních firem je poměrně komplikované. Lepší je obrátit se na někoho, kdo problematice dané země rozumí. Každá země má totiž své specifické zákony, různé zdroje informací. Spolupracujete-li se zákazníky z více zemí, seznamovat se podrobně s každým lokálním prostředím zabere mnoho času.

Číst dál: 12. Jak prověřovat slovenské a zahraniční firmy?

10. Katastr nemovitostí – Prověřte adresy

Vlastní-li společnost i fyzická osoba nějaký pozemek, stavbu, byt či jinou nemovitost, najdete to v Katastru nemovitostí České republiky. Nemovitý majetek hraje důležitou roli ve vztazích mezi dlužníky a věřiteli.

Číst dál: 10. Katastr nemovitostí – Prověřte adresy

Získejte všech 13 rad, jak prověřovat obchodní partnery. Vyplňte e-mail vpravo nahoře.

Tento článek je součástí 13dílného seriálu Důvěřuj ale prověřuj. Zájemcům postupně posíláme všechny díly. Vložte své jméno a e-mail vpravo nahoře. Získejte všech 13 rad ZDARMA ↑↑

Navíc dostanete také BONUS! Po zhlédnutí všech 13 dílů získáte celý seriál v přehledné podobě formou ebooku.

Nahoru
Copyright © 2024 Důvěřuj ale prověřuj. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.